Má zvířata

16. února 2012 v 16:30 | Iwein |  Moje osobnost
Jelikož studuji na Veterině, musí vám být jasné, že doma určitě nějaké to zvířátko mám... Ano, momentálně tři. Tuhle malou smečku tvoří fenka jorkšírského teriéra Kikina, koucour Čiko a potkanička Zoey.


KIKINA

- Nejstarší člen smečky
Narozena: 6.10. 2003
- bezdětná
- nekastrovaná
- vychovaná

Kikina je takové naše miminko. Rodiče mi ji koupili v mých devíti letech (a to jsem už od doby co jsem se naučila mluvit škemrala o pejska! Vydrželi to se mnou fakt dlouho!) a přivezli jsme si ji domů na druhý svátek vánoční v roce 2003. Za svůj štěněčí život rozkousala a zničila jen několik málo věcí - šňůru od mamčiné kulmy, tapetu v chodbě a pár mých plyšáků (které ničí i teď, dostane-li se ji nějaký pod zuby). Nikdy nepatřila mezi ty 'uštěkané jorkšíry' a celkově se docela vymyká standartnímu popisu tohoto plemene. Není nijak zvlášť akční, moc si nehraje a má strach z velkých psů. A z ohňostoje. To se však na Silvestra 2011/2012 změnilo - už bouchání nejspíš ve svých osmi letech neslyšela. Podstoupila dvojí čištění zubů ultrazvukem a jednu luxaci čéšky pravé zadní nohy. Miluje všechny ostatní členy smečky a dělá jim tak trochu mámu.ČIKO

- pochází až z Kroměříže
Narozen: Květen 2011
- nekastrovaný
- dobrý lovec
- nenažraný

Čika jsem si dovezla z Kroměříže na konci školního roku 2011. V květnu se totiž v tamnější stáji, kde chodíme na praxi, narodila koťátka a to hned třem různým kočkám. Zamilovala jsem si ho na první pohled a téměř každý den za ním chodila, aby si na mně zvykl. Předposlední den školy, kdy jsme měli další den dostat vysvědčení a alou domů, jsem ho propašovala v krabici na internát. Nevěděla jsem totiž, jestli bych si pro něj stihla druhý den ráno zajít a stihnout při tom vlak domů. A tak poslední noc v Kroměříži strávil se mnou v posteli. Bála jsem se, že něco počůrá nebo něco hůř, ale vydržel to a nic nevyvedl. Celou noc spal přitisknutý ke mně. Začátky doma nebyly vůbec snadné. Měla jsem ho hlavně v pokoji, kde se rychle naučil chodit na bedýnku ale jak rostl, už mu můj pokoj nestačil a tak jsem ho postupně seznamovala se zbytkem domu. Původně to měl být čistě venkovní kocour, ale výchovu a přivykání na venek nám zkomplikoval deštivý začátek léta, kdy jsme prostě neměli srdce nechat ho někde venku, byť v přepravce. Ale jak léto postupovalo a začalo být tepleji, sám si dovolovat vylézat ven na terasu až tam poté trávil celé dny. Na noc se však stahoval domů a spal se mnou v posteli. Jednoho dne, když jsme ho večer volali domů, nepřišel. A od té doby tráví večer venku. V zimě, když je sníh, ho ráno pustíme, dostane nažrat, celý den je doma a večer jde ven.

ZOEY

- Nejmladší přírustek
Narozena: říjen 2011
- Varianta rexík

Zoey mám taky z Kroměříže, přímo z naší školy - od spolužáka z nižšího ročníku, který měl mladé potkánky. Přinesla jsem si ji zrovna na vánoční prázdniny abych si ji mohla náležitě ochočit a snaha se vyplatila. Ničeho se nebojí - dokonce ani Kikiny a Čika - skvěle vychází s ostatními potkany a miluje pozornost. Klec mám hned u stolu na nižším stolečku, takže když otevřu dvířka, má to jako padací most přímo na můj stůl a velice s oblibou se prochází po mém notebooku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama